Fotografia Leszno

Zdjęcia zabytkowej architektury sakralnej i świeckiej, rynku, placów, ulic

Fotografia architektury przemysłowej, dworców, pociągów, autobusów

Spontaniczne portrety ludzi, zdjęcia sportowe - żużel, szybowce, balony, koszykówka, szermierka, piłka ręczna, cross

Fotografia nocna i panoramy

Łukasz Małkiewicz Fotograf Leszno

  • E-mail:

    lukaszmalkiewicz@wp.pl

  • Gadu-gadu:

    8986499

  • Telefon:

    +48 609 207 182

Fotograf Leszno

Fotograf Leszno Leszno fotografuję od zawsze!

- Można tak śmiało powiedzieć. Urodziłem się w tym mieście i to właśnie tu uczyłem się rzemiosła od podstaw. Nie oznacza to jednak, iż jestem absolwentem szkoły o profilu fotograficznym. Jestem typowym samoukiem, który nawet nie miał od kogo uczyć się tajników fotografii, bo w mojej rodzinie zdjęcia wykonywano w bardzo amatorski sposób. Aparat zawsze był obecny w domu i jakieś tam zdjęcia powstawały, lecz nie były to wielkie dzieła.

Przełom nastąpił w pod koniec szkoły podstawowej, gdy wyciągnąłem z szafy poczciwego Zenita (prezent komunijny) i postanowiłem fotografować Leszno. Brak typowo technicznej wiedzy w dużej mierze wpływał na osiągane wyniki. Samodzielne wywoływanie zdjęć w ogóle nie wchodziło w rachubę, ale problemem było nawet sterowanie przysłoną czy ustawienie czasu naświetlania. O czułości filmu nawet nie wspominając, bo to już była czarna magia. Korzystałem więc z ogólnej wiedzy ojca, a sam starałem się jedynie szukać najlepszych tematów i odpowiednio kadrować. Głównie interesowała mnie architektura Leszna i pobliskich miejscowości. Tamte fotografie mam w albumie do dziś. Wciąż oceniam je pozytywnie.

Fotograf z Leszna w... Toruniu

Kolejnym etapem, o decydującym znaczeniu dla mojej kariery, edukacji i sposobu spędzania wolnego czasu, był zakup aparatu cyfrowego. Byłem wówczas studentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i, z długo odkładanych pieniążków, przy niemałym wsparciu rodziców, udało mi się nabyć okazyjnie Canona PowerShota A85. Wówczas był to nie lada sprzęt. Cieszyłem się, bo był mały, poręczny, nie potrzebował drogich filmów, a fotek nie trzeba było wywoływać. Szybko okazało się, że do tego wszystkiego doszedł jeszcze jeden atut: mogłem w do woli obrabiać zdjęcia; kadrować, przerabiać na czarno-białe, poprawiać naświetlenie i kolory. Stawałem się coraz to bardziej świadomym fotografem. Sprawiało mi to dużą radość i zamiast uczęszczać na - co tu dużo pisać - nudne zajęcia, wolałem fotografować.

Fotografowane Leszno w Internecie!

Fotograf Leszno

Znany fotograf: Leszno, dzięki zdjęciom Małkiewicza, poznał cały świat

Po powrocie z Grodu Kopernika, uzbrojony w nową wiedzę i w pierwszą lustrzankę z wymienną optyką, Canona EOSa 350D, wróciłem do ulubionej tematyki: architektury. Leszno fotografowałem ze wszystkich możliwych stron. Zarówno w kolorze, jak i w bieli i czerni. Zdjęcia publikowałem w Internecie na portalach fotograficznych. Prawdę napisawszy, ciężko tam było spotkać innych fotografów z Leszna. Brakowało więc także zdjęć naszego miasta. Jeden z najwybitniejszych niemieckich fotografów, Ronny Behnert, stwierdził właśnie, iż to dzięki moim zdjęciom, Leszno zobaczył cały świat. Wiele obrazów miasta, ludzi weń żyjących, różnych detali architektonicznych, ulic i uliczek doczekało się wspaniałych komentarzy zachwyconych fotografów. Fotograf Leszno w ten sposób promujący na pewno jest spełnionym artystą.