Fotografia Poznań

Zdjęcia zabytkowej architektury sakralnej i świeckiej, rynku, placów, ulic

Fotografia architektury przemysłowej, dworców, pociągów, autobusów

Spontaniczne portrety ludzi, zdjęcia sportowe - żużel, piłka nożna, wioślarstwo, hokej na trawie

Fotografia nocna i panoramy, fotografia reklamowa

Łukasz Małkiewicz Fotograf Poznań

  • E-mail:

    lukaszmalkiewicz@wp.pl

  • Gadu-gadu:

    8986499

  • Telefon:

    +48 609 207 182

Fotograf Poznań

Fotograf Poznań POZNAŃ FOTOGRAFOWAĆ WARTO

Stolica Wielkopolski jest miastem niezwykłym. To prawdziwa kopalnia fotograficznych tematów. Główne ulice miasta otaczają wysokie, świetnie zachowane kamienice, wśród których można znaleźć prawdziwe perełki neogotyku, secesji czy klasycyzmu. Wielkie place i ryneczki tętnią życiem. O każdej porze dnia i nocy można tam uwiecznić sceny pełne ekspresji, uczuć, namiętności oraz emocji. Turysta, fotograf Poznań obierający za cel swojej wyprawy na pewno doceni fakt, iż jest to miasto ludzi młodych, otwartych i przyjaźnie nastawionych.

Dokumentując życie Pyrogrodu na przestrzeni ostatnich 10 lat zauważyłem pewne zmiany. Do historii odchodzi szary, nieco zakurzony Poznań. Jeśli więc ktoś szuka zaniedbanej, socrealistycznej architektury, zapomnianych zaułków i przytłaczających blokowisk, to musi się spieszyć. Coraz trudniej o takie miejsca, bo miasto idzie z duchem czasu. To najlepszy moment, by sfotografować zmieniającą się rzeczywistość. Mnie udało się jeszcze odwiedzić stary stadion Lecha, kino Bałtyk, Półwiejską bez Starego Browaru, Hipolita, targ "przy Warcie", niebezpieczną Wildę i Jeżyce.

Fotograf z Poznania

Do tej pory na swojej spotkałem kilka osób, z którymi mogłem porozmawiać o fotografii, dowiedzieć się czegoś ciekawego, poprawić warsztat. Kimś takim był z pewnością Pan Wacław, fotograf z Poznania, który zamieszkiwał okazałą XIX wieczną willę na Sołaczu. Był takim fotografem, jakim i ja chciałbym być. - Robił zdjęcia głównie dla własnej przyjemności i satysfakcji, rzadziej natomiast przyjmował zlecenia, a jeśli już się tak zdarzyło, to musiał to być temat odpowiadający Jego zainteresowaniom. To właśnie u niego, przy filiżance dobrej, mocnej herbaty oglądałem zdjęcia starego Poznania, pałacu w Racocie, dworca w Skalmierzycach, czy też lotniska w Lesznie. Obrazy te imponowały magiczną plastyką i starannie dobranym kadrem. Stara szkoła, gwarantująca wysoki poziom techniczny, plus wyczucie chwil - to fundamentalne sprawy w fotografii - powtarzał często Pan Wacław. Miał świętą rację...

Poznań fotograficzną Mekką...

Fotograf Poznań

Każdy szanujący się fotograf Poznań powinien odwiedzić

Poznań często ogląda się na zdjęciach w różnego rodzaju albumach. Wiadomo - urokliwy rynek, piękny ratusz, malowniczo położona katedra, jezioro maltańskie czy wreszcie nowo powstały stadion Lecha. Spotkałem się jednak z jeszcze jednym fenomenem. Otóż w sieci jest mnóstwo fanów komunikacji miejskiej. Zachwycają się zatłoczonymi dworcami, mało znanymi trasami kolejowymi, pociągami i... tramwajami. Wśród tych ludzi właśnie panuje opinia, iż Poznań jest tramwajowym rajem. Podobno takiej różnorodności tych pięknych maszyn nie ma w żadnym innym mieście. W obliczu tych faktów nie pozostaje nic innego, jak podjąć temat. Każdy fotograf Poznań powinien odwiedzić, bo jest i oto kolejny powód ku temu.