+48 609 207 182

Łukasz Małkiewicz

Fotograf, grafik, politolog, podróżnik, reporter.

Urodziłem się i na stałe mieszkam w Lesznie. Jestem absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownikiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie i współpracownikiem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przygodę z fotografią zacząłem we wczesnych latach szkolnych od prezentu komunijnego - małoobrazkowej lustrzanki Zenith TTL, by z pełną pasją oddać się temu hobby w czasach fotografii cyfrowej, tj. po 2000 r.

Od początku najlepiej odnajduję się w fotografii architektury i pejzażu. Za cykl zdjęć pt. "geometria i abstrakcja", przedstawiającym barwne wycinki otaczających mnie zabudowań, otrzymałem pierwsze poważne wyróżnienie - stypendium Telewizji Polskiej.

Najczęściej fotografuję nocą i o wschodzie lub zachodzie słońca, z wykorzystaniem statywu, filtrów, pilota i długiego czasu naświetlania. Bardzo lubię dokumentować wnętrza budowli, w tym także tych niedostępnych i opuszczonych. Jestem perfekcjonistą, jeśli chodzi o zdjęcia architektury; dbam o poprawną perspektywę, zachowanie linii prostych, kompozycję i dynamikę tonalną. Jestem entuzjastą specjalistycznych, manualnych obiektywów typu tilt-shift, złożonych panoram, a w ostatnim czasie także drona i fotografii lotniczej.

Dzięki bardzo poprawnym pod względem technicznym, ale także oryginalnym, ujęciom najważniejszych europejskich zabytków, zyskałem uznanie wielu znanych miast i regionów, z którymi stale współpracuję i które zapraszają mnie, umożliwiając uwiecznianie miejsc niedostępnych dla turystów.

Fotografię łączę z drugą moją pasją, tj. pisaniem. Staram się przemawiać do odbiorcy nie tylko obrazem, ale też słowem, co owocuje licznymi artykułami, które cieszą się dużą poczytnością. Moje teksty są nagradzane w konkursach literackich.

Obecnie zmierzam w stronę publikacji tekstów popularno-naukowych, pisanych lekkim piórem, ilustrowanych wyszukanymi, wyczekanymi kadrami i popularyzowanych za pomocą mediów społecznościowych. Jako specjalista ds. promocji i marketingu, historyk, miłośnik sztuki, kreatywny grafik i aktywny użytkownik nowych technologii, staram się być kompletnym, wszechstronnym publicystą i rozpoznawalnym autorem.

0

odwiedzonych krajów
przeprowadzonych foto-relacji, sprawozdań, reportaży, opublikowanych w prasie oraz mediach społecznościowych

0

lat doświadczenia
w fotografii cyfrowej począwszy od pierwszych, amatorskich kompaktów, przez lustrzanki po bezlusterkowce

0

regionów Europy
stale współpracujących: Wielkopolska, Saksonia, Brandenburgia, Bawaria, Trydent, Lombardia, Sardynia oraz Katalonia
Oficjalny ambasador: